Misja

Misja Fundacji wynika wprost z historii osobistej jej założycielki.

Kto stoi za tą inicjatywą?

DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO JESTEM TAK OSOBIŚCIE ZAANGAŻOWANA?

Witaj!

Jestem Justyna, od 20 lat w roli psychologa, jednak rola pacjenta jest mi równie bliska. Już jako studentka wzięłam pierwsze antydepresanty a skuteczne wyjście z depresji stało się moim osobistym celem. 

Chciałam mieć efekty, bo walczyłam najpierw o siebie i od tego zależała reszta mojego życia. Postanowiłam, że zrobię wszystko, by wygrać! 

W swojej walce o siebie, spotkałam specjalistów, którzy bali się samej depresji i często nie przez brak dobrej woli ale przez ten lęk… byli nieskuteczni.

Ten strach wyczuwają pacjenci odbierając go jak brak wiary w samego chorującego i jego możliwość pokonania choroby. Dlatego tak ważna jest postawa specjalisty wobec tego z czym się mierzymy a jak może i Ty wiesz, depresja jest straszna i w tej walce są także przegrani.

Na własnym przykładzie wiem także,  jak nieskuteczny jest obecny system pomocy dla osób z depresją, przez co sama straciłam  wiele lat życia, jakie mogło być wypełnione szczęściem i realizacją marzeń.

Nigdy się jednak nie poddałam. Postanowiłam stworzyć swój własny system pomocy, który zapewni mi bezpieczeństwo,  niezależność od leków i skutków ubocznych ich zażywania. A dziś całą swoją wiedzę i praktykę przekazuję ucząc tych, którzy jeszcze są na drodze wychodzenia z depresji.

MOIM MARZENIEM JEST DZIELIĆ SIĘ TYM, CO WYPRACOWAŁAM DLA SIEBIE W TWORZONEJ FUNDACJI. 

Chcę, żeby na świecie działało więcej specjalistów pomagających na podobnych zasadach skutecznie wyjść z depresji. Sama mam możliwość pracy jedynie z ograniczoną liczbą osób, co jest kropla w morzu potrzeb osób cierpiących na depresję, a także ich rodzin. 

 

Razem możemy więcej!

Jak osobista historia przełożyła się na mój rozwój zawodowy?

 

Nazywam się Justyna H. Kiełpińska

Obecnie jestem psychologiem z 20 letnim doświadczeniem, terapeutą, coachem ICC i ICF

Specjalizuję się w skutecznym wyjściu z depresji, co wg mojej metodologii oznacza nie tylko pozbycie się objawów depresji (farmakoterapia), ale dotarcie do jej przyczyny (terapia) oraz zainwestowanie w rozwój osobisty (coaching), by zdobyć zaufanie do siebie i umiejętności radzenia sobie przed jej ewentualnym nawrotem.

Pracuję wg autorskiego systemu integrując narzędzia coachingowe z technikami różnych nurtów psychoterapii, np. poznawczo – behawioralnej, ericksonowskiej, psycho-dynamicznej, Gestalt i NLP oraz podejście oparte na metodzie ustawień systemowych wg Berta Hellingera. 

Prowadzę Akademię Bezwarunkowej Miłości – 9 miesięczny program Skutecznego Wyjścia z Depresji. Stworzyłam narzędzie rozwojowe „One Step”, dla tych którzy leczą depresję, ale nie są zadowoleni z uzyskiwanych efektów. Jestem autorką tomiku wierszy „Światło w Mroku” oraz „Światło w Mroku – MIŁOŚĆ”.

Stworzyłam pierwszy w Polsce kurs online dla osób, których bliscy są w depresji „Bliżej Bliskich”.

Wystąpiłam z tematem „Depresja Szansą Rozwoju, czyli o skutecznym wyjściu z depresji” na Konferencji „Depresja – Nie daj się”.

 

„Przekaz Justyny jest autentyczny, bo oparty na prawdziwej historii. Czuć, że zależy jej na odbiorcy, a temat depresji i jak z niej wyjść ma opanowany do perfekcji.”

Jan Paweł Tomaszewski, prowadzący konferencję zorganizowaną przez Joannę Kostrubiec

POMOGŁAM JUŻ TAK WIELU OSOBOM, ALE TO WCIĄŻ ZA MAŁO

 

Moją wielką radością i satysfakcją jest z sukcesem prowadzona Akademia Bezwarunkowej Miłości, czyli 9 miesięczny program online dla osób, jakie chcą skutecznie wyjść z depresji. Jest to program prowadzony według własnej metodologii i przynosi świetne rezultaty dzięki zaangażowaniu samych uczestników w jego praktyczne wdrożenie. Ich efekty, to moja osobista nagroda.

Kolejnym etapem dotarcia z pomocą, do tych którzy jej potrzebują są organizowane w Fundacji Kampanie Społeczne.