JAK POMAGAĆ BLISKIEJ OSOBIE

W DEPRESJI?

I SAMEMU WYJŚĆ Z KRĘGU NIEMOCY, OBWINIANIA SIĘ, CZY UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZARAŹLIWYM SPADKIEM NASTROJU?

Pomoże Ci w tym program „BLIŻEJ BLISKICH”

Jest on autorskim programem Justyny Honoraty Kiełpińskiej – fundatorki Fundacji Wspierającej Skuteczne Wyjście z Depresji.

Jest to pierwszy w Polsce program wspierający osoby, które towarzyszą chorującym na depresję.

Został on w całości przekazany na realizację celów statutowych Fundacji Wspierającej Skuteczne Wyjście z Depresji. Dlatego  możesz dołączyć i rozpocząć ten program bezpłatnie.

UWAŻAM, ŻE WAŻNE JEST SŁUŻENIE WŁAŚCIWĄ POMOCĄ I OCHRONA SIEBIE PRZED ZARAŹLIWYM EMOCJAMI, DZIĘKI CZEMU I OSOBA POMAGAJĄCA I WSPOMAGANY, MA SZANSĘ SKUTECZNIEJ ODZYSKAĆ CHWILE RADOŚCI I WEWNĘTRZNEGO SPOKOJU.

PAMIĘTAJ Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE!

Zadbanie o siebie i wiedza, jak pomagać właściwie, może być tym, czego Ci dziś brak. To jednak naturalne. Nie oskarżaj się Nikt nie rodzi się z tymi umiejętnościami, ale ten kurs pomoże Ci je nabyć i to w sposób praktyczny!

Staniesz się skuteczniejszy w relacji pomagania, dzięki czemu skorzystasz i Ty, i Twój bliski. Czyż nie to jest teraz najważniejsze?

PROGRAM BLIŻEJ BLISKICH, nie jest teorią ani poradnikiem. To interaktywny sposób nauczenia Cię podstawowych zasad skutecznej pomocy bliskiej osobie w depresji a jednocześnie służy wzmocnieniu Ciebie. Dlaczego? Bez relacji jaką masz sam ze sobą, bez zadbania o siebie, nie będziesz wystarczająco skuteczny by służyć pomocą temu, komu dziś chcesz pomóc. To się nie uda przez zaprzeczenie temu, że potrzeby i Twoje i chorego są równie ważne. Skończ z poświęcaniem się, zacznij skuteczniej pomagać. Dowiedz się, jak!

Zajrzyj do środka programu

CO KONKRETNIE WYNIESIESZ Z PEŁNEGO PROGRAMU?

Poznasz zasady skutecznego pomagania z uwzględnieniem specyfiki osób depresyjnych, dzięki czemu łatwiej zadbasz o siebie, unikniesz wypalenia i odczujesz więcej radości z pomagania! Jeśli nigdy nie słyszałeś o 4  KROKACH ROZWIJANIA WSPÓŁPRACY z chorym na depresję, to masz prawo do potykania się w swoich próbach jej niesienia. Ich świadomość diametralnie zmieni Twoje możliwości wpływania na osobę, jakiej pomagasz!

Przekroczysz nieświadome pułapki pomagania, dowiesz się, jak skutecznie motywować do leczenia i dlaczego teraz Ci to nie wychodzi?

Wyjdziesz z niemocy, jaką odczuwasz pomagając bliskiej osobie, lepiej zrozumiesz jej stan i zaczniesz świadomiej wpływać na przebieg jej leczenia.

Otrzymasz gotowe wskazówki co mówić i jak mówić, kiedy i co robić, z uwzględnieniem perspektywy rozwojowej i to w dodatku adekwatnie do Twojej indywidualnej sytuacji, co jeszcze mocniej przełoży się na widoczne postępy i realne efekty Twojej pomocy!

Pokażę Ci jak przekroczyć niechęć ze strony bliskiej osoby, do oferowanej przez Ciebie pomocy, dam narzędzia i wskazówki jak Tobie to ułatwić! Poczujesz satysfakcję, zobaczysz!

Nauczę Cię jak dbać o siebie i dlaczego to jest równie ważne, skoro Twoim celem jest poprawa samopoczucia bliskiej Ci osoby! Nie ma drogi na skróty – Ty jesteś równie ważny w tej relacji. Bądźmy BLIŻEJ BLISKICH, także bliżej siebie!  Nie jest to przypadek, że akurat Ty pomagasz tej osobie – jesteśmy JEDNOŚCIĄ i spotykamy się na Drodze Rozwoju z właściwymi dla siebie osobami! Wierzę w to głęboko!

Dlaczego stworzony przeze mnie program
może być właśnie dla Ciebie?

Nazywam się Justyna Honorata Kiełpińska.

Jestem psychologiem od 2003 roku, kiedy to z niemałą satysfakcją odebrałam dyplom ukończenia studiów. Później zdobywałam kolejne kwalifikacje i budowałam swój warsztat pracy, by jak najlepiej służyć drugiemu człowiekowi. Zawód Psychologa zawsze był dla mnie swoistą służbą, ale i sztuką dotarcia do wnętrza drugiego człowieka, co w mojej opinii wymaga gruntownego przygotowania. Dlatego też ukończyłam nie dwa, ale dziesiątki szkoleń psychoterapeutycznych. Skończyłam studia podyplomowe z coachingu – ICF, a także zdobyłam międzynarodowy certyfikat coachingu – ICC. Razem będzie to kilka stron CV, ale wiesz… nie to nauczyło mnie „pracy” czy też mądrości życiowej, którą się chcę podzielić w kursie Bliżej Bliskich.

Wyjdźmy nieco poza ramy nauki, szkoleń i czysto formalnych kwalifikacji – dzięki temu lepiej poznasz moje intencje. W 2002 roku, a więc jeszcze będąc studentką psychologii doświadczyłam pierwszej depresji. W tym samym czasie otrzymałam stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wyniki w nauce, a więc za nieprzeciętną średnią ocen. Moja inteligencja jednak „nijak” miała się do tego, co czułam w środku i emocji, które ściągały mnie „w dół”, a czego tak naprawdę nie rozumiałam! Powiem wprost: byłam totalnie „zielona”, nie wiedziałam co się ze mną dzieje i co mam robić? Potrzebowałam pomocy, ale nie miałam nawet siły poprosić o pomoc. A z każdym dniem było coraz gorzej…

 

Depresja dotknęła jednak nie tylko mnie, ale i moją Rodzinę, która tak jak ja nie była przygotowana na takie przeżycia. Wszyscy czuliśmy się bezradni i zagubieni. Każdy chciał mi pomóc, ale nikt nie wiedział JAK? CO MÓWIĆ? CO ROBIĆ? JAK POMÓC?

To pytania, jakie moi bliscy zadawali sobie każdego dnia! Wtedy nie było takiego łatwego dostępu do Internetu.

Dlatego korzystając z tego, że teraz mamy takie możliwości i po moich ponad 19 latach pracy w zawodzie „pomagacza” chcę dotrzeć do rodzin takich, jak moja, do bliskich i przyjaciół osób w depresji.

Po co? By Wam było łatwiej, byście mieli to, czego nam wówczas tak bardzo brakowało – JASNOŚĆ, CO WARTO mówić i robić?! JAK POMAGAĆ SKUTECZNIE – z perspektywy osoby jaka daje taką pomoc i jaka sama takiej pomocy MOCNO POTRZEBOWAŁA!

Dlaczego Ja?

Poznaj opinie o mojej pracy tych, którzy już jej doświadczyli i otwórz się na to, co i Ty możesz osiągnąć!

Witam Pani Justyno, to była czysta przyjemność brać udział w konferencji, w której mogłam poznać panią i pani podejście do problemu. Przyszłam na konferencję ponieważ mam syna 20 letniego, który jest w depresji i któremu ja nie potrafię pomóc. Uświadomiła mi pani jakie błędy jako rodzic popełniam, ale też to że ja sama jestem w depresji. Po pani wykładzie widzę że jest szansa żebyśmy byli szczęśliwi, że trzeba Walczyć o Siebie. Strasznie jestem zagubiona bo nie potrafię pomóc dziecku, przez co serce mi pęka. Ciągle się martwię, wszystko mnie przeraża, tak się wszystkim denerwuję, że a mnie to boli, tak nie można żyć!!! Dała mi pani jakąś niezrozumiałą dla mnie siłę dzięki kilkuminutowej rozmowie podczas przerwy w konferencji, nieprawdopodobne!!! Mam nadzieję że będzie mi dane jeszcze z panią porozmawiać (…) Bardzo dziękuję za to, że mogłam panią poznać.

Ania

Moj nastoletni syn boryka sie z depresją już od 5 lat. W tym roku kończy 18. To jest dla mnie długa, czasem bolesna droga. Czuję się niezrozumiana przez członków rodziny, przyjaciół, własnego męża. Ze swojej strony opracowałam plan przetrwania, jak dbać o syna, jednakże każdy epizod i do tej pory trzy próby samobójcze zostawiały mnie kompletenie bez sil. W mojej podróży doświadczyłam izolacji, zdrady małżeńskiej i trwania w ciągłym poczuciu winy i niemocy. Byłam zdana na nastroje syna, od tego zalezał mój dzień, jak ja się będę czuła. Oddałam swoje własne oręże myśląc, że tak ma być.

Kurs Justyny, ktory udostępniła moja znajoma był krokiem dla mnie do czegoś nowego, bo wydaje mi się, że sama doszłam do pewnego punktu i utknęłam. Syn ma pomoc specjalistów a ja jako jego opiekun? Na to już nie ma w budżecie stanu państwa. Dodam jeszcze, że posiadam inne, młodsze dzieci, które przecież też zasługują na zdrową, wesołą i energiczną mamę!

Postanowiłam działać razem z Justyną. Praca z nią jest kojąca, ale i konkretna. Po kilku przepracowanych modułach poczułam się przytulona i wzmocniona. Tego właśnie mi było trzeba, poczuć własną siłę w tym całym procesie choroby syna i ułożeniem mojego życia wokół tego… Po kursie sprawłam sobie jeszcze indywidulaną sesję, która jeszcze szerzej otworzyła moje horyzonty. Nie muszę już trwać w martwym punkcie! Można i trzeba działać.

Polecam z calego serca, jeśli jesteś w takiej sytuacji jak ja.

Opinia po programie "Bliżej bliskich"

NABÓR do programu

partnerzy programu

darowizna

Masz pytania? Napisz do mnie na kontakt@kielpinska.com